O dzielnicy Katowic - Ligota

Ligota-Panewniki Katowice

Ligota to historyczna dzielnica Katowic, w Polsce. Była jedną z pierwszych powstałych dzielnic miasta. Jest częścią Śląskiego Regionu Kulturowo-Historycznego i leży w granicach województwa śląskiego. Znajduje się w północnej części Katowic i jest siedzibą kilku historycznych budynków.

Ligota-Panewniki to jedna z największych dzielnic Katowic

Ligota-Panewniki to dzielnica Katowic w Polsce. Jest to jedna z największych dzielnic Katowic, licząca ponad 30 000 mieszkańców. Dzielnica jest także jednym z najbardziej zaludnionych obszarów w Polsce. Położona jest w północno-wschodniej części miasta.

Dzięki szerokiej gamie sklepów i restauracji zawsze znajdziesz tu coś, na co możesz wydać pieniądze. Jeśli zakupy nie są Twoim ulubionym zajęciem, zawsze możesz odpocząć w jednym z wielu parków lub jezior.

Ligota-Panewniki Słynie z domów studenckich i szpitali

Ligota-Panewniki to dzielnica Katowic w Polsce. Znajduje się w północnej części miasta i jest siedzibą wielu szkół, szpitali i domów studenckich. Dzielnica słynie z czystych ulic i zadbanych terenów zielonych. Ligotę-Panewniki zamieszkuje około 20 000 osób. Dzielnica jest obsługiwana przez kilka autobusów i tramwajów i znajduje się blisko centrum miasta i dworca kolejowego.

Jednym z najbardziej znanych zabytków w Ligocie-Panewnikach jest Szpital Ogólny, który został założony w 1873 roku.

Zadole – osiedle Ligota-Panewniki

Osiedle Zadole położone jest w dzielnicy Ligota-Panewniki w Katowicach. Zadole to jedna z wizytówek miasta, nowe osiedle wybudowane w nowoczesnym stylu. Obecnie mieszka na nim ponad 1000 osób. Planuje się, że będzie tu mieszkać nawet 4 tys. osób.

Kokociniec – osiedle mieszkaniowe Ligota-Panewniki

Osiedle Kokociniec znajduje się w dzielnicy Katowice-Ligota-Panewniki. Zostało wybudowane w latach 1934-1939 przez Związek Polskich Spółdzielni Mieszkaniowych. Domy są w zabudowie bliźniaczej i zostały zaprojektowane w stylu modernizmu. Nazwa Kokocińce pochodzi od nazwy "Kokociński", którą nadano ulicy przebiegającej przez ten teren. Kokociniec jest unikalnym przykładem budownictwa socjalnego z lat 30. ubiegłego wieku, które zostało zachowane. W ostatnich latach budynki zostały wyremontowane przez miasto Katowice, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do celów kulturalnych.

Panewniki – dzielnica bogata w tereny zielone Ligota-Panewniki

Tereny zielone znajdują się we wszystkich częściach miasta. Jest to wygodne dla osób, które przebywając w mieście, chcą cieszyć się przyrodą. Wszędzie są parki, ogrody i łąki - w dzielnicach mieszkalnych, handlowych i przemysłowych.

Można w nich spacerować, uprawiać jogging lub jeździć na rowerze. Można też usiąść na ławce i poczytać książkę lub popijając kawę, popracować na laptopie. Ponieważ obszary te są dobrze oświetlone w nocy, można tu bezpiecznie spacerować nawet w nocy.

Nowe Panewniki - zabudowa jednorodzinna dzielnicy Ligota-Panewniki

Nowe Panewniki to osiedle domów jednorodzinnych położone na terenie przylegającym do miasta Ligota-Panewniki. Położone jest w gminie Ligota-Panewniki, w województwie opolskim, w Polsce. Osiedle powstało w latach 50. ubiegłego wieku i początkowo miało służyć pracownikom pobliskiej kopalni węgla kamiennego. W ciągu swojej historii było wykorzystywane jako kompleks mieszkaniowy przez studentów, a także przez osoby pracujące w pobliskiej kopalni węgla. Obecnie osiedle jest przebudowywane na park biznesowy, w którym znajdzie się hotel, centrum badawcze i inne obiekty.