Kultura i sztuka w Katowicach

Placowki Kultury w Katowicach

Katowice to miasto kultury. Oprócz do galerii sztuki w mieście możesz pójść na wiele festiwali i imprez, które przyciągają gości z całej Polski i świata. W Spodku, ogromnym obiekcie położonym w centrum miasta, przez cały rok odbywa się wiele koncertów, targów i imprez. Największą imprezą organizowaną w Spodku Arena jest coroczny festiwal muzyczny OFF Festival.

Miejskie Centrum Kultury w Katowicach - imprezy dla każdego

Miejskie Centrum Kultury (MCK) w Katowicach to wyjątkowe miejsce, w którym można obcować ze sztuką i rozrywką. W budynku od prawie 35 lat odbywają się wydarzenia kulturalne, w tym wystawy, koncerty i spektakle teatralne. Przez cały rok w MKC każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno meloman, jak i miłośnik sztuki. Przestronna sala koncertowa oferuje wspaniały widok na scenę i wygodne siedzenia. Z kolei w sali wystawowej można podziwiać piękne obrazy, rzeźby i inne dzieła sztuki. Jeśli więc szukasz miejsca, w którym możesz rozkoszować się kulturą, koniecznie odwiedź MKC!

Opera Śląska

Opera Śląska w Katowicach jest największą sceną operową w Polsce. Została otwarta w 1951 roku. Opera znajduje się w Katowicach, na terenie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, w skład którego wchodzą miasta Katowice, Bytom i Sosnowiec oraz miasta Górna i Mysłowice. Opera mieści 1 500 widzów. Jest siedzibą Opery Śląskiej. Pod względem wielkości i znaczenia Opera Śląska zajmuje drugie miejsce w Polsce po Operze Narodowej w Warszawie.

Filharmonia Śląska

Obecnie Katowice to nowoczesne miasto z tętniącą życiem sceną muzyczną. Jest siedzibą Filharmonii Śląskiej, która jest jedną z najlepszych orkiestr w Polsce. Filharmonia co roku organizuje wiele różnorodnych koncertów, w tym muzyki klasycznej, jazzowej, a nawet rozrywkowej. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem muzyki klasycznej, czy nie, w Filharmonii Śląskiej każdy znajdzie coś dla siebie.

Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego

Teatr Śląski w Katowicach jest jednym z najbardziej prestiżowych i znanych polskich teatrów. Został założony w 1894 roku i obecnie mieści się w jednym z najpiękniejszych budynków w Katowicach.

Teatr znany jest przede wszystkim z doskonałych przedstawień. Wystawił ponad 120 sztuk teatralnych i musicali, w tym wiele tytułów o światowej sławie. Dwukrotnie został uznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za najlepszy teatr w Polsce!

Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach

Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach jest jedną z najważniejszych galerii w południowej Polsce. Mieści się w budynku dawnej kopalni, niedaleko centrum miasta. Galeria została otwarta w 2010 roku. Prezentuje głównie sztukę współczesną, ale oprócz tego odbywają się tu także inne wydarzenia - w tym spektakle teatralne i warsztaty. Główny budynek galerii znajduje się na terenie dawnego kompleksu górniczego i składa się z dwóch części: hali przemysłowej o charakterystycznym kształcie i ogromnych oknach oraz skrzydła administracyjnego. Galeria Sztuki Współczesnej w Katowicach zatrudnia pracowników etatowych oraz licznych wolontariuszy.